Profesionální hasiči v Plzni slaví 130 let

obrazek
26. srpna 2022 13:08, aktualizováno 31. srpna 2022 15:57, Bc. Eva Mertlová

V pátek 26. srpna 2022 uplynulo 130 let od založení profesionální hasičské stanice v Plzni. Oslavu významného výročí si společně s hasiči ze sboru HZS PK připomněli také zástupci Plzeňského kraje, města Plzně i dalších institucí, s nimiž hasiči spolupracují nejen v době krizí. Bohatý program byl připraven také pro veřejnost. Proběhly ukázky zásahu hasičů u dopravní nehody, ukázka lezecké skupiny, zásahu u nebezpečné látky a připravena byla prohlídka historické hasičské techniky.

V rámci programu oslav obdrželi zástupci zmiňovaných institucí a složek IZS pamětní medaile z rukou ředitele Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Františka Pavlase. Mezi nimi byli také za Plzeňský kraj hejtman Rudolf Špoták a vedoucí krizového řízení Plzeňského kraje Radek Svoboda.

"Role hasičů je nezastupitelná, o čemž jsme se přesvědčili v posledních dvou letech za krize jak covidové tak krize spojené s konfliktem na Ukrajině. Velmi si práce všech hasičů vážíme a jsme si vědomi toho, že bez nich to prostě nejde," říká hejtman Rudolf Špoták s tím, že Plzeňský kraj pravidelně podporuje hasiče profesionální i dobrovolné, a to jak vyhlašováním dotačních titulů pro jednotky HZS PK i SDH tak v případě potřeby dalšími dotacemi. "Na posledním jednání rady byla schválena například dotace 9,5 milionu korun na rekonstrukci hasičské zbrojnice profesionálních hasičů v Sušici," dodává hejtman.


Galerie