Plzeňský kraj nechybí na veletrhu ITF SLOVAKIATOUR

obrazek
29. dubna 2022 11:14, aktualizováno 09. května 2022 15:36, Bc. Patrik Pátek

Být vidět. Plzeňský kraj se dlouhodobě snaží lákat do svých končin cestovatele a turisty. I proto je dlouhá léta nedílnou součástí největšího veletrhu cestovních ruchu na Slovensku a jinak tomu není ani letos. Mezinárodní veletrh se koná v termínu od 28. dubna do 1. května 2022 a expozice Plzeňského kraje je jeho nedílnou součástí.

„Přestože největší slovenský veletrh cestovního ruchu probíhá v porovnání s předchozími lety spíše v komornějším rázu, Plzeňský kraj zde má shodnou expozici, jakou jsme měli v březnu na Holiday World v Praze. Naším cílem je prezentovat turistické cíle, kterých tu v našem kraji máme nespočet. Cestovatelům máme co nabídnout,“ poznamenal radní Plzeňského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka, který v Bratislavě na úvodní dny veletrhu nemohl chybět spolu se zástupci oddělením cestovního ruchu krajského úřadu.

Dříve se na veletrhu prezentovala jednotlivá města, dnes se představují zejména destinační oblasti. Plzeňský kraj je navíc pro slovenské cestovatele atraktivní hned z několika důvodů. Jedním z nich je doprava. Z Bratislavy vede přímý železniční spoj. „Na veletrhu se potkáváme s řadou Slováků, kteří na Plzeňsku byli na vojně. Zajímají se o naši oblast a ptají se na výlety. Máme si tedy o čem povídat a veletrh má jako vždy moc příjemnou atmosféru,“ popisuje dojmy radní Picka.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR se v návštěvnících snaží probudit touhu překročit hranice všedních dní a dodává pořádnou dávku inspirace. Ve stejném termínu ho navíc doplňuje veletrh gastronomie DANUBIUS GASTRO.