Odborná konference a hackathon otevřených dat Plzeňského kraje 2023

25. října 2023 07:37, Ing. Karel Rejthar
V rámci projektu „Vzdělávání 4.0“ v Plzeňském kraji“ reg.č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0019021 se ve dnech 20. - 21.10.2023 na Gymnáziu v Sušici uskutečnila Odborná konference a hackathon otevřených dat Plzeňského kraje.
17. soutěžních týmů pracovalo s datovou sadou, z níž připravily webovou aplikaci, datovou analýzu nebo vizualizaci. Datové sady byly zaměřeny na informace z oblasti vzdělávání v Plzeňském kraji. Na konferenci vystoupili: Vladimír Kroc (náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu KÚPK),Jaroslava Havlíčková (vedoucí odboru školství, mládeže a sportu), Miloslav Kala (prezident NKÚ-video), Jaroslav Broža (ředitel odboru komunikace NKÚ), Jaromír Novák (odborník na telekomunikace CZ.NIC), Jakub Malina (Univerzita Karlova), Martin Černý (Český statistický úřad), Karel Klatovský (Microsoft), Lenka Kováčová (DIA), Jindřich Terč (ZŠ Stod, NPI), zástupci ZČU v Plzni, zástupci zapojených partnerských SŠ a další odborníci z praxe.

Pořadí v kategorii středních odborných škol
1. místo tým ajťáci Stříbro (SOŠ Stříbro ) Téma: Řemeslo má zlaté dno
2. místo tým Škroupíci (ISŠŽ Plzeň) -Téma: Dostane se vaše dítě na mateřskou školu?
3. místo tým INF1S (INFIS) Téma: Přehled kriminality, nezaměstnanosti, mezd, obyvatel
Pořadí v kategorii gymnázia
1. místo tým DataShort Klatovy (Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy) Téma: Studuj a pracuj
2. místo tým Chodové (Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice) Téma: Generace zítřka