O psu Gumpovi se besedovalo v DD Domino

01. prosince 2021 10:39, aktualizováno 02. prosince 2021 09:16, Bc. Eva Mertlová

Besedy dětí z krajem zřizovaného DD Domino Plzeň k filmu Gump se zúčastnil náměstek hejtmanky pro oblast školství Rudolf Salvetr a radní města Plzeň pro oblast školství Lucie Kantorová. Hlavní hvězdou besedy o filmu byl spolu se svým páníčkem a zároveň autorem stejnojmenné knihy pes Gump.

Děti z Dětského domova Domino se s filmem seznámily před samotnou besedou, proto měly na autora knihy Filipa Rožka mnoho otázek. Ten společně s hlavním hrdinou filmu, psem Gumpem dětem pózoval, představil, co Gump umí, a především všem přítomným přiblížil svět útulků a psích příběhů, který je mu velmi blízký a inspiroval ho k napsání knihy GUMP. Právě zmíněnou knihu dostaly děti na besedě od náměstka hejtmanky Rudolfa Salvetra jako dárek.

Besedy se zúčastnil také režisér filmu F. A. Brabec, který představil, jak natáčení probíhalo, jaké zážitky s pejsky všichni herci měli. Odhalil i pomocné triky při práci s pejsky. Společně s Filipem Rožkem a Gumpem se s dětmi fotili. Knížka GUMP, kterou děti dostaly od Plzeňského kraje a města Plzeň, jim bude připomínat nevšední zážitek z besedy a také přiblíží problematiku týrání psů, psích útulků a množíren.