Nemocnice Privamed postaví nový pavilon

16. června 2021 09:48, Mgr. René Zeithaml

Poklepem na základní kámen byla oficiálně zahájena v úterý 15. června 2021 stavba nové budovy pro ambulance a lékárnu Nemocnice Privamed v Kotíkovské ulici v Plzni na Lochotíně. Hotovo by mělo být do konce příštího roku.

Slavnostního poklepu se vedle zaměstnanců nemocnice a zástupců veřejného života zúčastnila i hejtmanka Ilona Mauritzová a její náměstek Pavel Karpíšek. „Jsem ráda, že se vedení nemocnice rozhodlo pro přístavbu nové budovy, která zajistí centralizaci ambulantní péče na jedno místo. Přístavbou se tak zvýší dostupnost a kvalita lékařské péče,“ uvedla hejtmanka a poděkovala všem zaměstnancům Privamedu za to, že nemocnice byla velmi důležitou součástí boje proti covidu.

Nový moderní pavilon bude postaven z vlastních zdrojů nemocnice. Naváže na moderní vzhled přístavby hlavní budovy a bude stát na místě nynějšího parkoviště u pavilonu centra jednodenní chirurgie. Přestěhují se do něj ambulance, lékárna, pracoviště hemodialýzy, část bude k dispozici k pronájmu externím lékařům.