Návštěvníci ubytovaní v německém příhraničí mohou využít jízdenku GUTi

07. února 2023 13:38, Ing. Helena Frintová

Představitelé tří příhraničních německých okresů Franz Löffler (okres Cham), Rita Röhl (okres Regen) a Sebastian Gruber (okres Freyung – Grafenau) a dalších 15 starostů obcí se sešli na začátku února v Kulturním domě v Chamu, aby podepsali smlouvu o dalším rozšíření platnosti bezplatné jízdenky pro ubytované hosty v oblasti Bavorského lesa s názvem GUTi. Stalo se tak za účasti náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Pavla Čížka.

Kartičku pro turisty s logem GUTi, kterou obdrží návštěvníci od svého ubytovatele, tak návštěvníci Bavorského lesa využijí ve veřejné dopravě jako bezplatnou jízdenku.

„V Bavorském lese ji lze používat, jak často chcete a kdykoli chcete. Ještě více sbližuje okresy v oblasti Bavorského lesa: Freyung-Grafenau, Regen a Cham! Nabídku chceme brzy nabídnout všem občanům i za hranicemi státu,“ sdělil Franz Löffler, zemský rada okresu Cham, a dodal: „Považuji to za silný symbol toho, že jsme zde na správné cestě v nastavování dobrých vztahů mezi sousedními regiony.“

Kartička turisty s logem GUTi pokrývá 3200 kilometrů autobusem a po železnici, tedy okolo 200 linek ve třech okresech včetně tratí „Oberpfalz“ a Waldbahn“.

Na webové stránce www.guti.de v záložce „GUTi Orte“ najdete další informace k zúčastněným obcím.

Historie environmentální jízdenky GUTi v kostce:
- 1. května 2010 zavedení jízdenky GUTi v 8 do konce roku 2010 ve 12 obcích. Na dopravě se participovalo 5 dopravců.
- rok 2022: 24 obcí a 17 dopravců
- rok 2023: 39 obcí a 36 dopravců