Na Tachovsku vznikne odběrové místo pro pendlery

obrazek
03. února 2021 16:43, aktualizováno 04. února 2021 11:38, Mgr. René Zeithaml
Od neděle 7. února 2021 bude na obecním úřadu v obci Rozvadov fungovat odběrové místo na antigenní testy. Plzeňský kraj využil nabídky Záchranné služby Asociace samaritánů České republiky Praha-západ, která je schopná provoz odběrového centra zajistit.

Uvědomujeme si, že situace pendlerů s ohledem na podmínky vstupu do Bavorska, je velmi složitá. Snažili jsme se proto pomoci rozšířením provozní doby stávajících odběrových center, což se podařilo zrealizovat už koncem minulého týdne, kdy bylo možné absolvovat test i o víkendu. Víme, že nejhorší je situace na Tachovsku, odkud musí pendleři dojíždět na testování desítky kilometrů. Proto jsme se dohodli na zřízení mobilního centra a také máme vyjednáno, že v neděli rozšíří svoji provozní dobu odběrové místo v laboratoři v Tachově,“ shrnuje novinky náměstek hejtmanky Rudolf Salvetr.

Mobilní odběrové centrum provozované Záchrannou službou Asociace samaritánů České republiky Praha-západ, bude otevřeno na obecním úřadu v obci Rozvadov v neděli 7. února 2021 v čase 8:00 až 18:00 hodin a v pondělí v době 5:00 až 15:00 hodin. Následně pak další neděle a pondělí.

 Odběrové místo v Tachově bude provádět odběry v neděli v čase 8:00 až 12:00 hodin. Do pomoci s odběry se zapojí příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Veškerá odběrová místa v Plzeňském kraji najdete ZDE.