COVID-19

Krizový štáb doporučuje vytvořit si zásoby ochranných prostředků

Krizový štáb Plzeňského kraje na svém jednání 15. května 2020 přijal usnesení o vytvoření zásob osobních ochranných prostředků pro svoje organizace a doporučuje totéž i pro další organizace a instituce poskytující zdravotní a sociální služby.

Plošná dekontaminace pokračuje jen na Domažlicku

Režimová opatření na Domažlicku a Klatovsku v souvislosti s vyšším výskytem nemoci COVID-19 budou zmírněna. V plošné dekontaminaci vybraných míst se pokračuje na Domažlicku, na Klatovsku dle potřeby.

Krizový štáb: Situace v kraji se lepší. Na místě je ale stále opatrnost

Potřetí za dobu nouzového stavu zasedl Krizový štáb Plzeňského kraje. Cílem bylo zejména zhodnotit situaci a shrnout činnosti kraje a dalších zainteresovaných složek.

Kraj zprovoznil infolinku s přepisem hovoru pro neslyšící

Plzeňský kraj spouští službu, která usnadní telefonickou komunikaci osobám s postižením sluchu, nedoslýchavým, seniorům a případně cizincům, kteří preferují psanou formu projevu. Tato služba je poskytována zcela zdarma.

Plošná desinfekce na Domažlicku bude probíhat minimálně do konce týdne

Zvýšená hygienická opatření a provádění plošné desinfekce na Domažlicku a Klatovsku doporučil hejtman a zástupci Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje minimálně do konce týdne.