Na očkování zaměstnanců ve firmách spolupracuje kraj s hospodářskou komorou

obrazek
15. července 2021 10:52, Mgr. René Zeithaml

Pomoc s očkováním zaměstnanců nabídl firmám Plzeňský kraj společně s Krajskou hospodářskou komorou v Plzeňském kraji. Zaměstnanci, kteří projeví o očkování zájem, budou moci využít mobilní tým, který očkuje přímo v prostorách firem. Zaměstnanci tak nebudou muset za očkováním dojíždět do očkovacích center.

Na konci června oslovila Krajská hospodářská komora společně s Plzeňským krajem firmy s větším počtem zaměstnanců, jaký by mezi nimi byl o očkování zájem. Celkem bylo osloveno 400 firem. „S ohledem na termíny dovolených ve firmách máme první odezvy. Společně s Plzeňským krajem, který koordinuje očkování a mobilní očkovací týmy, plánujeme první termíny aplikace prvních dávek. Spolupráce s krajem se nám osvědčila při testování ve větších firmách. Jsme rádi, že i další krok v boji proti onemocnění covid-19 můžeme realizovat společně s Plzeňským krajem,“ uvedla ředitelka Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji Radka Trylčová.

Mobilní očkovací týmy EUC kliniky Plzeň budou očkovat třemi druhy schválených vakcín (Vaxzevria, Comirnaty a Moderna). Množství vakcín i pro druhé dávky je v tuto chvíli zajištěno.

Oslovit přímo firmy na území kraje považuji za velmi efektivní. Mnoho lidí s očkováním váhá kvůli dojezdové vzdálenosti, pracovní době a času dovolených. Takto dostane větší počet obyvatel kraje možnost se komfortně nechat očkovat u svého zaměstnavatele, bez nutnosti dojíždět nebo si brát volno z práce,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová a dodává: „I nadále považujeme očkování za jednu ze zásadních cest, jak se vrátit k běžnému životu. Proto chceme očkování dostat lidem co nejblíže.“