Na historii nelze zapomínat, je nutné se z ní poučit

18. listopadu 2021 12:27, aktualizováno 12:29, Bc. Eva Mertlová

Položením květiny u lavičky Václava Havla v Plzni si hejtmanka Ilona Mauritzová, její náměstek Pavel Karpíšek a předsedkyně výboru pro životní prostředí, zemědělství a evropské záležitosti Radka Trylčová připomněli události 17. listopadu v roce 1939 a 1989.

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva si připomněli představitelé nejen Plzeňského kraje, ale také města Plzně nebo Úřadu městského obvodu Plzeň 3 položením květiny u lavičky Václava Havla v plzeňských Šafaříkových sadech.

Slavnostního aktu se zúčastnil rovněž primátor města Plzně Martin Baxa a představitelé ÚMO Plzeň 3. Od lavičky se všichni zúčastnění přesunuli k obelisku, jenž je připomínkou obětí komunistického teroru. I zde byla položena květina.