Krásný příběh z Dětského domova, Kašperské Hory

28. června 2022 09:10, aktualizováno 10:40, Mgr. Hana Schimmerová MBA

Denisa vyrůstala v rodinné skupině v Chanovicích téměř jedenáct let. Přišla z biologické rodiny, během pobytu byla i v pěstounské rodině. Tam se jí ale nelíbilo a dělala vše pro to, aby se mohla vrátit do Chanovic, odloučeného pracoviště Dětského domova, Kašperské Hory.

V Chanovicích vychodila základní školu, následně se vyučila v oboru cukrářka, dodělala si nástavbu v oboru Podnikání a absolvovala dva semestry na VŠFS obor kriminalistika.

V té době ale již podnikala kroky k uskutečnění svého snu – být v armádě. Pečlivě se připravovala na vojenský výcvik a následně byla přijata do Vyškova. Z pozice vojína brzy postoupila na svobodníka, desátníka a od 1. 7. se má stát četařkou.

V době covidové pandemie se Denisa přidala mezi dobrovolníky pomáhající v nemocnicích (v Ústřední vojenské nemocnici v Praze).

V loňském roce se Denisa zúčastnila mírové mise NATO v Litvě. Již dopředu si koupila strojek na holení a stříhání s tím, že bude stříhat vojáky, kteří to budou potřebovat a případné finanční ohodnocení věnuje dětem ze své  "rodinky". Během mise strojek pro velký zájem opotřebovala. Obstarala si nový a stříhala dál. Stříháním se jí podařilo vydělat krásných 23 tis. Kč, které dětem osobně přivezla do Chanovic  spolu se spoustou sladkostí zakoupených v Litvě.

Moc Denise děkujeme a jsme na ni hrdí!

Bc. Petra Divišová, ředitelka DD Kašperské Hory