Krajský úřad se vrací do běžného režimu pro veřejnost

17. dubna 2020 11:48, Bc. Eva Mertlová

Omezení provozu Krajského úřadu Plzeňského kraje na základě mimořádného opatření ministerstva končí, od pondělka 20. 4. 2020 se vrací úřad k běžnému režimu. Vzhledem k epidemiologické situaci zůstávají v platnosti některá opatření a doporučení pro občany, kteří úřad potřebují navštívit k vyřízení agendy.

V souvislosti s vydaným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví s účinností od 20. 4. 2020 budou v platnosti úřední hodiny a kontakty dle běžného režimu, které najde veřejnost ZDE

Krajský úřad upřednostňuje písemnou, elektronickou nebo telefonickou komunikaci. Veřejnost může kontaktovat zaměstnance krajského úřadu elektronicky nebo telefonicky, a to prostřednictvím elektronické podatelny posta@plzensky-kraj.cz nebo na telefonním čísle 377 195 111. Občané mohou také kontaktovat zaměstnance krajského úřadu prostřednictvím přímých kontaktů ZDE.

V případě naléhavé potřeby osobního kontaktu musí veřejnost počítat s dodržením odstupu alespoň 2 metry a nutností ochrany úst a nosu, bez které je vstup do prostor úřadu zakázaný. Doporučujeme si osobní návštěvu předem telefonicky domluvit s příslušným zaměstnancem.

Dezinfekce na ruce je umístěna na recepci, dále v klientských prostorách - před podatelnou, kancelářemi zajištujícími matriční agendu, Czech POINT a před pokladnou. Žádáme návštěvníky o její používání.

Vzhledem k vyřizování dotačních titulů a s nimi spojenou agendou doporučujeme využít níže uvedené možnosti pro kotlíkové dotace, dotace v oblasti zemědělství či lesnictví.

V oblasti kotlíkových dotací je možné využívat tyto kontakty:

Jana Soukupová, e-mail: jana.soukupova@plzensky-kraj.cz, tel. 377 195 768
Mgr. Martina Beránková, e-mail: martina.berankova@plzensky-kraj.cz, tel. 377 195 620
Ing. Eva Platzová e-mail: eva.platzova@plzensky-kraj.cz, tel. 377 195 689
Marcela Bártová e-mail: marcela.bartova@plzensky-kraj.cz, tel. 377 195 601
Bc. Magda Kadlecová e-mail: magda.kadlecova@plzensky-kraj.cz, tel. 377 195 538
Mgr. Lenka Platzová e-mail: lenka.platzova@plzensky-kraj.cz, tel. 377 195 485

Veškeré informace k této oblasti jsou uvedeny na webových stránkách Plzeňského kraje ZDE.

V oblasti dotací do lesnictví, myslivosti a zemědělství je možno využívat tyto kontakty:

Ing. Jindřich Rykovský, e-mail: jindrich.rykovsky@plzensky-kraj.cz tel. 377 195 396
Ing. Karel Novák, e-mail: karel.novak@plzensky-kraj.cz , tel. 377 195 328
Ing. Roman Sýkora, e-mail: roman.sykora@plzensky-kraj.cz , tel. 377 195 350
Jana Černá, e-mail: jana.cerna@plzensky-kraj.cz, tel. 377 195 329
Ing. Lada Heřmanová, e-mail: lada.hermanova@plzensky-kraj.cz ,tel. 377 195 632
Alena Stuchlíková , e-mail: alena.stuchlikova@plzensky-kraj.cz ,tel. 377 195 440

Pro neslyšící je také od včerejšího dne v provozu speciální infolinka s přepisem hovorů, kterou lze využít v běžných úředních hodinách viz provoz krajského úřadu výše. Informace k této lince najdete na ZDE.