Jednání Regionální stálé konference v roce 2022

18. srpna 2023 15:45, Mgr. Lenka Pózelová

V tomto roce se sešli aktéři Regionální stálé konference na dvou jednáních, která poskytla velmi zajímavé a obsáhlé informace nejen z Ministerstva pro místní rozvoj ČR. O hlavních změnách zaměření podpory v programovém období 2021 – 2027, Akčním plánu SRR 23 -24 nebo Informačním systému ISPZ přijel sdělit zástupce MMR ČR pan Nikischer. Další údaje o současných aktivitách MMR sekce regionálního rozvoje poskytl přítomným pan Daněk. Zřejmě nejdůležitějším tématem, které se na zasedáních projednávalo, bylo představení a následné schválení první finální verze Regionálního akčního plánu pro oblast středního školství, dopravy a zdravotnické záchranné služby. Členové RSK PK se následně zaobírali aktuálním stavem přípravy nového programu rozvoje kraje, přičemž např. vybírali z navržených možností nejvýstižnější znění jeho vize a mise. Diskutovanými tématy byly rovněž nové aktivity jako je Podpora metropolitní spolupráce, vytvoření programu na podporu Expat center, vytvoření národního dotačního titulu na podporu HSOÚ či zajištění financování destinačního managementu ze strany státu.

Veškeré prezentace z jednání i projednávané dokumenty z roku 2022 jsou vám k dispozici v příloze tohoto článku