Jednání Regionální stálé konference v roce 2021

15. srpna 2023 10:19, Mgr. Lenka Pózelová

Vzhledem k mimořádným epidemickým opatřením vydaným Ministerstvem zdravotnictví spojených s onemocněním Covid 19 bylo nutné přistoupit k dalšímu online jednání RSK PK. Na toto jednání se krom regionálních aktérů připojili taktéž zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, kteří přítomné seznámili nejen s aktuálním stavem Akčního plánu Strategie regionálního rozvoje ČR 2021 – 2022 a představili nový Informační systém projektových záměrů, ale poskytli také další důležité informace o Národním plánu obnovy a Evropských fondech po roce 2020. Dále se přítomní členové a hosté zabývali zprávou o realizaci Regionálního akčního plánu PK a výroční zprávou o činnosti RSK za rok 2020. Druhé společné jednání v roce 2022 proběhlo již v tradičním duchu, kdy se přítomní členové a hosté RSK PK sešli opět na půdě Krajského úřadu Plzeňského kraje a diskutovali o tématech týkajících se novinek z národní úrovně MMR a operačních programů EU. Nejzásadnější informace, které přítomným sdělil zástupce z MMR pan Opravil, byly informace o vyjednané podobě územní dimenze v chystaných operačních programech, Strategii rozvoje cestovního ruchu 2021 – 2030 či o Národním plánu obnovy. Mimo toto se projednávala stanoviska RSK k vymezení území realizace dopadu projektů Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání III pro ORP na území Plzeňského kraje.

Veškeré prezentace z jednání i projednávané dokumenty z roku 2021 jsou vám k dispozici v příloze tohoto článku.