Jednání Regionální stálé konference v roce 2019

14. srpna 2023 12:46, Mgr. Lenka Pózelová

V roce 2019 se Regionální stálá konference Plzeňského kraje věnovala především čerpání finančních prostředků z operačních programů EU v programovém období 2014-2020, ale také se již naplno zapojila do příprav na nové programové období 2021+. Těmto tématům se na jednání věnoval např. zástupce Ministerstva pro místní rozvoj pan Ondřej Pergl, který informoval nejen o přípravě nového programového období a čerpání finančních prostředků z operačních programů ESIF, ale představil také Strategii regionálního rozvoje (SRR) 21+ a současné úkoly odboru regionální politiky MMR. S přípravou na čerpání z Integrovaného operačního programu v dalším programovém období seznámili přítomné rovněž Ing. Beneš z Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně a Ing. Přibáň z odboru fondů a programů EU KÚPK. Pan Přibáň dále poskytl informace o pokroku Plzeňského kraje v čerpání jednotlivých operačních programech a o novinkách z vyjednávání o budoucích operačních programech pro období 2021 – 2027.
Kromě zmiňovaných témat se RSK zabývala taktéž správou Regionálního akčního plánu Plzeňského kraje, kdy krom sledování jeho čerpání také v tomto roce projednala a schválila aktualizaci jeho přílohy č. 1, kterou přítomným členům a hostům jednání přišel představit ředitel Regionální rozvojové agentury Ing. Filip Uhlík.

Veškeré prezentace z jednání i projednávané dokumenty z roku 2019 jsou vám k dispozici v příloze tohoto článku.