Jednání Regionální stálé konference v roce 2017

04. srpna 2023 08:33, Mgr. Lenka Pózelová
Stejně jako v předchozích dvou letech, i v roce 2017 se sešli u jednacího stolu hned třikrát zástupci Regionální stálé konference Plzeňského kraje, aby projednali aktuální témata týkající se regionálního rozvoje a čerpání prostředků z fondů EU. Hned na prvním jednání tohoto roku informovali o dění na národní úrovni zástupci MMR pan Štěpán Nosek spolu s panem Mgr. Pavlem Mráčkem, což vyústilo v živou diskusi, a to nejen z důvodu nových informací o zrušených výzvách na podporu infrastrukturních projektů ve školství, ale též ohledně hodnocení strategií komunitně vedeného místního rozvoje místních akčních skupin.
Dalšími důležitým bodem těchto zasedání bylo plnění a přesný postup aktualizace Regionálního akčního plánu, což je důležité pro naplňování územní dimenze a cílů Strategie regionálního rozvoje a jejich provázání s krajskou úrovní. Tento proces aktualizace RAP zabezpečuje sekretariát Regionální stálé konference ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje a dalšími partnery.
Členové RSK byli tak seznámeni se Zprávou o hodnocení Regionálního akčního plánu PK za rok 2016 a taktéž s principy a výsledkem aktualizace RAP pro rok 2018.
Posledního jednání tohoto roku se opět zúčastnili zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, kteří přítomným členům hostům RSK PK představili stav příprav Strategie regionálního rozvoje ČR 21+ a poskytli informace z posledního jednání Národní stálé konference.

Veškeré prezentace z jednání i projednávané dokumenty z roku 2017 jsou vám k dispozici v příloze tohoto článku

.