Hejtmanka poprvé navštívila Dolní Bavorsko

obrazek
23. července 2021 14:30, Bc. Eva Mertlová

Na pozvání zemské radní okresu Regen Rity Röhrl navštívila hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová příhraniční oblasti, kde se kromě radní setkala i se starostou Bavorské Rudy Michelem Herzogem nebo Herberten Unnaschem, vedoucím areálu Arberland, který bude v lednu příštího roku hostit Mistrovství Evropy v biatlonu.

Cílem setkání zemské radní Röhrl s hejtmankou Mauritzovou bylo zhodnocení spolupráce a komunikace v době pandemie a nastavení funkčních řešení v případě, že by se situace znovu zkomplikovala. "Bylo to naše první setkání s paní radní a já věřím, že ne poslední. Hodně jsme diskutovali o očkování, situaci českých pendlerů, testování na hranicích a dalších aktuálních tématech," uvedla hejtmanka Mauritzová.

Celé setkání zorganizovala Simona Fink, koordinátorka Bavorsko – Čechy a následně pozvala paní hejtmanku na návštěvu nejstarší sklárny na světě, která je stále v rukou jedné rodiny – Poschinger, kde obdivovaly práci českých sklářů. "Potěšilo mě, že čeští skláři i nadále pomáhají udržet tradici sklářství v Pošumaví. Tady ve Frauenau vznikají umělecká díla, která putují do celého světa a nesou českou stopu," ocenila umění našich sklářů hejtmanka Mauritzová.

Na závěr návštěvy Dolního Bavorska se hejtmanka Mauritzová zastavila v areálu Arberland pod Velkým Javorem, kde panoval čilý stavební ruch, protože se připravuje na Mistrovství Evropy v biatlonu.


Galerie