Do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se lze ještě přihlásit

13. května 2020 07:34, Mgr. René Zeithaml

Přihlašování stavebních děl do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje bylo kvůli epidemiologickým omezením prodlouženo. V souvislosti s postupným uvolňováním těchto opatření byla nová uzávěrka přihlášek stanovena na 22. května 2020. Přihlašovat se mohou stavby zkolaudované nebo uvedené do provozu v roce 2019 na území Plzeňského kraje. Soutěž by měla následně probíhat v obvyklém režimu včetně osobních návštěv staveb porotou, udílení nominací i hlasování veřejnosti. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 8. září 2020.

Organizátoři soutěže Stavba roku Plzeňského kraje po zahájení nouzového stavu zareagovali na mimořádnou situaci, ve které se přihlašovatelé v důsledku vládních nařízení nacházeli, a odložili uzávěrku přihlášek.

Navzdory všem komplikacím se snažíme, aby se soutěž Stavba roku Plzeňského kraje mohla i letos uskutečnit. Právě v této době totiž považujeme za velice důležité podpořit pozitivní vnímání budoucnosti, což nám umožňuje právě prezentace zdařilých stavebních děl spolu s jejich autory, investory a zhotoviteli,“ říká předseda představenstva Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji Petr Chvojka.

Přihlášky do soutěže je nyní možné podávat do 22. května 2020. Stavební díla mohou přihlašovat jejich investoři, projektanti, zhotovitelé nebo vlastníci. Přihlášku včetně všech příloh – fotografií, údajů o stavbě, tvůrčím týmu a další dokumentace specifikované v podmínkách soutěže – je třeba zaslat e-mailem na adresu ingrid@pj-event.cz.

Nad přihláškami do soutěže poté zasedne sedmičlenná odborná porota, která všechna přihlášená díla postupně osobně navštíví a na základě jejich posouzení vyhlásí v jednotlivých soutěžních kategoriích nominace. Nominované stavby se budou ucházet o titul Stavba roku Plzeňského kraje v jednotlivých soutěžních kategoriích a o další ceny. Svého vítěze mezi nimi bude prostřednictvím internetového hlasování volit také veřejnost.

Vítězné stavby budou vyhlášeny a ceny předány na slavnostním večeru v Měšťanské besedě 8. září 2020.

Od vyhlášení letošního ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje došlo ke změně ve složení odborné poroty. Po odstoupení Ing. arch. Karla Hanzlíka na jeho vlastní žádost byl na návrh vyhlašovatelů do poroty jmenován Ing. arch. Miloslav Bokota, architekt působící mimo Plzeňský kraj.

Kontakt pro přihlašovatele:
                                        Ingrid Havránková
                                        E-mail: ingrid@pj-event.cz

O soutěži Stavba roku Plzeňského kraje
Vyhlašovateli soutěže Stavba roku Plzeňského kraje jsou Plzeňský kraj a město Plzeň, odborným garantem je Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji.

Spoluvyhlašovateli jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Obec architektů.

Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a primátora města Plzně Martina Baxy.

Přihlášené stavby soutěží v sedmi kategoriích:
   A/ Novostavby budov,
   B/ Rekonstrukce budov,
   C/ Stavby pro bydlení,
   D/ Dopravní a inženýrské stavby,
   E/ Průmyslové stavby,
   F/ Sportovní a volnočasové stavby,
   G/ Veřejná prostranství (parky, náměstí, návsi).

Udělované ceny:
   Titul Stavba roku Plzeňského kraje
     - odborná porota může titul udělit v každé kategorii, ale má právo titul neudělit
   Cena poroty
   Čestné uznání poroty
   Cena hejtmana Plzeňského kraje
   Cena primátora města Plzně
   Cena Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji
   Cena svazu podnikatelů ve stavebnictví
   Cena veřejnosti

Odborná porota:
   Ing. Milan Froněk – na návrh Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR