Dětský domov Nepomuk oslavil výročí 130 let

07. září 2020 18:00, Bc. Eva Mertlová

V neděli 6. září 2020 oslavili v Nepomuku 130 let založení tamějšího dětského domova. V areálu zařízení, které zřizuje Plzeňský kraj, se s dětmi i zaměstnanci sešli partneři domova, podporovatelé a příznivci z řad místních obyvatel a zástupci Plzeňského kraje. Ten zastupovala náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová.

Na programu za slunečného odpoledne byly pohádky pro děti v podání divadélka, koncert oblíbené dívčí kapely Railtale, která pochází z Blovic a její členky jsou studentkami Gymnázia Blovice. Návštěvníci se mohli pobavit a vyzkoušet si bubnování pod taktovkou zkušeného lektora, prohlédnout si expozici fotografií z historie i současnosti domova a malí návštěvníci se zase vyřádili na skákacím hradu.

Dětský domov Nepomuk je krajské školské zařízení, které poskytuje domov dětem obvykle ve věku 3 - 18 let na základě soudního řízení. Nynější dětský domov byl založen v roce 1890 paní Vilemínou, kněžnou z Auerspergů, rozené z Colloredo Mannsfeld, jako opatrovna pro děti zaměstnanců zelenohorského panství. Velmi zajímavý průřez historií domova najdete ZDE.