Další školská zařízení v kraji obdrží respirátory z Taiwanu

21. ledna 2021 14:24, Mgr. René Zeithaml

V těchto dnech rozvážejí zaměstnanci Krajského úřadu Plzeňského kraje třinácti školským zařízením 6 tisíc respirátorů, které věnovaly taiwanské společnosti předsedovi Senátu v souvislosti s podzimní cestou na Taiwan.

Celkem obdržel Plzeňský kraj od Senátu 12 tisíc respirátorů. „První polovina dodávky, kterou jsme obdrželi v prosinci, šla do škol vykonávajících péči o děti a mládež v době krizových opatření. Druhou část dodávky nyní věnujeme školským zařízením s nepřetržitou péčí, jejichž zaměstnanci jsou vystaveni permanentnímu nebezpečí,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

6 tisíc respirátorů typu FFP1, tj. šest krabic po tisíci kusech, které Plzeňský kraj obdržel v těchto dnech ze skladu Správy hmotných rezerv, rozvážejí zaměstnanci odboru školství do třinácti školských zřízení, jejichž seznam i s věnovaným počtem respirátorů najdete v tabulce, viz níže.

Škola / Školské zařízeníPočet respirátorů
Dětský domov Staňkov300
Dětský domov Horšovský Týn100
Dětský domov Kašperské Hory100
Dětský domov Domino Plzeň1000
Dětský domov Nepomuk100
Dětský domov Tachov100
Dětský domov Planá800
ZŠ a OŠ Horšovský Týn, Nádražní 29 pro SPC300
OŠ, ZŠ a MŠ Plzeň, Macháčkova 45 pro SPC300
ZŠ Plzeň, Heyrovského 23 pro SPC Vejprnická300
ZŠ a MŠ pro zrak. postiž. Plzeň, Lazaretní 25 pro SPC600

Všech 12 tisíc respirátorů je z dodávky 200 tisíc respirátorů, které věnovaly předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi na jeho podzimní cestě na Taiwan taiwanské společnosti Excelsior Bio-System a Autoland Technology.