Veřejná prezentace „Ručičky kraje“ zaplnila nádvoří úřadu

obrazek
19. června 2019 10:00, aktualizováno 09:00, Petra Olivková

Již šestým rokem se sešli žáci středních škol Plzeňského kraje, aby prezentovali svůj um v oblasti technických oborů na akci Ručičky kraje. Letos se akce zúčastnilo celkem 19 středních škol, které představily náplň kroužků, jež nabízí žákům škol základních. Cílem akce je seznámit děti s technickými obory a přilákat do škol, které tyto obory vyučují, více uchazečů o studium.

Prezentace středních škol přilákala na nádvoří zhruba 850 žáků základních škol z celého Plzeňského kraje, zájem vzbudily stánky i u veřejnosti. Spolu se středními školami se prezentovala i Západočeská univerzita v Plzni. K vidění byl například robot podávající propisovací tužky, drony, robotické ruce, virtuální realita, GPS vybavení, elektroautomobil, kovářské práce, autotrenažér a další. Žáci gymnázií předváděli zajímavé chemické a fyzikální pokusy. Každý návštěvník obdržel také destičku se součástkami vytištěnými na 3D tiskárně, ze kterých si mohl sestavit robota.

Akce byla pořádána ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy České republiky, nejsilnějším zaměstnavatelským svazem sdružujícím klíčové odvětvové svazy a významné firmy v České republice. Proto zde mělo svůj stánek s prezentací i 5 regionálních zaměstnavatelů, kteří nabízejí uplatnění absolventům technických a přírodovědných oborů (ŠKODA TRANSPORTATION a.s., ŠKODA ELECTRIC a.s., VALUE 4industry s.r.o., Daikin Industries Czech Republic s.r.o., COMTES FHT a. s.).

 

     

 

Fotogalerie: