Stovky kufříků s nářadím rozdá Plzeňský kraj žákům 1. ročníků technických oborů

06. listopadu 2015 14:30, aktualizováno 21. listopadu 2018 10:11, Mgr. Jana Filípková

Celkem 625 žáků 1. ročníků technických oborů zakončených výučním listem získá letos podobně jako v loňském roce od zástupců Plzeňského kraje kufříky s ručním nářadím. Jedno z předávání se za účasti náměstka hejtmana Jiřího Stručka uskutečnilo včera na Střední průmyslové škole strojnické a Střední odborné škole prof. Švejcara v Plzni. Do projektu na podporu technického vzdělávání je zapojeno 16 středních škol v Plzeňském kraji, které vzdělávají žáky v tříletých technických oborech.

Podpora technických oborů není pro Plzeňský kraj ničím novým, snažíme se studenty motivovat ke studiu těchto nedoceněných směrů. V současné době nabízíme možnost zúčastnit se soutěže Technika má zlaté dno, kde mají žáci za úkol vytvořit plakát propagující technické vzdělávání, nebo se týmy středoškoláků mohou až do 30. září přihlásit do Technické olympiády, kde budou řešit technické problémy stanovené Západočeskou univerzitou,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 Jiří Struček při předávání kufříkových sad v aule Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara, kde bylo předáno celkem 81 kufříků.

Školy obdrží pro své žáky 1. ročníků technických oborů zakončených výučním listem celkem 625 sad ručního nářadí. Nářadí žáci využijí nejen při výuce, ale i k vlastní potřebě. Do realizace uvedené podpory se zapojila společnost NET4GAS, s.r.o., příspěvkem ze svého grantového programu ve výši 150.000 Kč bez DPH.

Do projektu jsou zapojeny tyto střední školy:

• Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice, U Kapličky 761
  • Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56
  • Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
  • Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640
  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99
  • Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109
  • Střední průmyslová škola, Tachov, Světce 1
  • Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362