Regionální kolo soutěže zručnosti obráběčů kovů

27. února 2017 15:37, aktualizováno 14:37, Petra Olivková

V pátek 24. 2. 2017 proběhlo na Střední průmyslové škole strojnické a Střední odborné škole profesora Švejcara v Plzni regionální kolo soutěže zručnosti pro žáky středních odborných škol v oboru „Obráběč kovů“. Jejím pořadatelem je CECH KOVO ČR. Hlavním cílem soutěže je podpora rozvoje řemesel a posílení postavení a významu středního odborného školství v České republice.

Soutěž je určena pro žáky prvních, druhých nebo třetích  ročníků příslušných oborů středního vzdělání, kteří nemají dokončeno žádné předchozí vzdělání zakončené maturitní zkouškou, a kteří v roce konání soutěže nedovrší věku 22 let a více.

Soutěž se skládá ze dvou částí. V první části žáci prokázali dovednosti při výrobě dané součásti dle výkresové dokumentace, ve druhé části žáci ukázali znalosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel.

Soutěže se zúčastnilo deset žáků z pěti škol. Nejvíce bodů (183) získal a první místo obsadil žák Lukáš Kříž z pořádající školy, druhým nejlepším (s počtem 155 bodů) byl žák Adam Pena ze Střední průmyslové školy v Klatovech.