Podpora technického vzdělávání v Plzeňském kraji

19. prosince 2013 10:29, aktualizováno 21. listopadu 2018 09:28, Bc. Petra Síbalová

V rámci podpory technického vzdělávání mládeže, Plzeňský kraj v letošním roce přistoupil k motivaci žáků technických oborů zakončených výučním listem. Do projektu (podpory) bylo zapojeno celkem 14 středních škol v Plzeňském kraji, které vzdělávají žáky v tříletých technických oborech. Jedná se o tyto školy:

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice II, U Kapličky 761

Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56

Střední odborné učiliště stavební, Borská 55, 301 00 Plzeň

Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640

Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99

Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109

Střední průmyslová škola Tachov, Světce 1

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362, 339 01 Klatovy 3

Střední škola, Bor, Plzeňská 231

Střední škola, Horní Bříza, U Klubu 302

Střední škola, Kralovice, nám. Osvobození 32

Střední škola, Oselce 1, 335 01 Nepomuk

Střední škola, Rokycany, Jeřabinová 96/III

Podpora je zaměřena na obory strojní, elektrotechnické a stavební.

Ve stavebnictví jsou podporovány obory: zedník, instalatér, tesař, pokrývač a kamnář, v elektrotechnice jsou podporovány obory: elektrikář, elektromechanik pro zařízení
a přístroje, elektrikář – silnoproud a ve strojnictví jsou podporovány obory: mechanik opravář motorových vozidel, klempíř, obráběč kovů, strojní mechanik a autolakýrník.

Školy obdržely pro své žáky 1. ročníků technických oborů zakončených výučním listem celkem 581 sad ručního nářadí. Nářadí žáci využijí nejen při výuce, ale i k vlastní potřebě. Do realizace uvedené podpory se zapojila společnost NET4GAS, s.r.o., příspěvkem ze svého grantového programu ve výši 100.000 Kč. Na nákup sad ručního nářadí byla Plzeňským krajem vyhlášena veřejná zakázka malého rozsahu s názvem Podpora technických oborů – dodávka sady nářadí. Vítězem veřejné zakázky malého rozsahu na dodávku požadovaných sad nářadí se stala firma Profi Schierer s.r.o. v Plzni, která požadované sady nářadí předala ve stanoveném termínu Plzeňskému kraji. Jednotlivé sady nářadí pak Plzeňský kraj předal žákům 1. ročníků technických oborů zakončených výučním listem.

Jedno ze slavnostních předání sad ručního nářadí žákům 1. ročníků technických oborů zakončených výučním listem proběhlo dne 19. listopadu 2013 v aule Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109 za účasti představitelů Plzeňského kraje – náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jiřího Stručka a náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU, informatiky Ivo Grünera.

Více fotografií z předávání sad nářadí na jednotlivých školách naleznete v přiložené prezentaci.