Krajská rada pro výzkum, vývoj a inovace Plzeňského kraje zasedala již popáté

24. května 2016 16:27, aktualizováno 25. ledna 2018 07:49, Ing. Petra Ježková

10. května 2016 se v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje již popáté setkali členové Krajské rady pro výzkum, vývoj a inovace Plzeňského kraje (dále jen KRVVI PK) z řad vysokých škol, podnikatelů a výzkumných organizací.  Na svém jednání se tentokrát věnovali především projektu Smart Akcelerátor Plzeňského kraje, který zde představili ředitel Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje Ing. Filip Uhlík a Ing. Martin Holubec z Podnikatelského inovačního centra Plzeň. Projednáváno bylo nastavení jednotlivých aktivit, rozpočet projektu, zapojení cílových skupin, doba jeho realizace či výstupy, které by měl přinést. Po projednání tohoto bodu Krajská rada pro výzkum, vývoj a inovace Plzeňského kraje schválila předložení projektu Smart Akcelerátor k podání do výzvy č. 02-15-004 Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a doporučila Radě Plzeňského kraje realizaci uvedeného projektu v představeném rozsahu.

V závěru jednání vystoupila Ing. Markéta Dobošová z Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně, která přítomným představila Strategii ITI Plzeňské metropolitní oblasti, možnosti čerpání finančních prostředků z tohoto nástroje a přiblížila také proces administrace projektů v rámci ITI.

Další jednání KRVVI PK je plánováno na podzim roku 2016.