Do Tříkrálové sbírky se zapojily i děti z dětského domova

05. února 2018 11:46, aktualizováno 10:46, Petra Olivková

V rámci letošní Tříkrálové sbírky se v Tachově sešly dne 5. 1. 2018 skupinky koledníků v prostorách klubu Sedmdesátka, odkud společně vyrazily na svou cestu městem. Motivací pro všechny zúčastněné byl jistě i fakt, že většina vybraných peněz zůstane v okrese a pomůže místním organizacím.

Celkem se podařilo vybrat 65.670,- Kč, z toho se 65 procent vrátilo zpět do regionu. Zbytek financí využije charita na celorepublikové a větší projekty.

Z peněz, které byly letos na Tachovsko vráceny, bude 90 procent věnováno na podporu činnosti mobilního Hospice svatého Jiří. Hospic ale nebude jediným místem, které Tříkrálová sbírka podpoří. Zbylých deset procent poputuje do Domu pro seniory v Boru.

Pořadatele však nepotěšily jen vybrané peníze, ale i vysoká účast koledníků, která byla letos v Tachově rekordní. Celkem totiž do ulic okresního města vyrazilo sedmnáct skupinek. Letos poprvé se do Tříkrálové sbírky přidaly i tři skupinky dětí z Dětského domova, Tachov, kterým se podařilo vybrat 8.538,- Kč.