Dětský domov Tachov se účastnil Dožínek 2018

23. října 2018 09:28, aktualizováno 08:28, Petra Olivková

Děti z Dětského domova v Tachově se podílí na veřejném životě ve městě, v září 2018 se účastnily Dožínek Plzeňského kraje.

Letos již poosmé uspořádalo hejtmanství tradiční oslavy ukončení sklizně a poděkování za úrodu, a to tentokrát v Tachově. Dožínky Plzeňského kraje byly spojeny s dožínkovým trhem, který nabídl ochutnávku oceněných Regionálních potravin Plzeňského kraje a nechyběl dožínkový průvod spojený s předáním dožínkového věnce a kytice hejtmanovi Plzeňského kraje a starostovi města. Tradiční akce za slunného počasí přilákala velké množství lidí.

Tachovské náměstí Republiky ožilo už dopoledne hudbou kapely Amátovka, poté vystoupením folklórního souboru Kaštánek při DD Tachov a Tachovského dětského sboru. Součástí dožínek i tentokrát byl dožínkový průvod s koňskými povozy, krojovanými zpěváky a muzikanty. Návštěvníci si mohli prohlédnout ukázky zdobení vozů, koní a vazeb dožínkových věnců společně s ochutnávkami regionálních potravin přímo v zahradě Muzea Českého lesa.