Automechanik Junior - krajské kolo soutěže

obrazek
06. března 2017 14:24, aktualizováno 13:24, Petra Olivková

Dne 2. 3. 2017 se na Střední průmyslové škole dopravní v Křimicích konalo krajské kolo soutěže Automechanik Junior. Školy z Klatov, Sušice, Boru, Rokycan, Kralovic a Plzně reprezentovali nejlepší automechanici z 3. ročníků. Soutěž zahájil s ředitelem školy Ing. Jiřím Svobodou zástupce odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje Mgr. Petr Dušek, na soutěž dohlížel supervizor Ing. Josef Holata z firmy VSP Auto, s.r.o. (Mercedes Benz).

U soutěžících byly prověřovány teoretické znalosti na PC pomocí testu, poznávali různé součástky z vozidel a v praktických dovednostech na 8 stanovištích diagnostikovali zážehový a vznětový motor, měřili kompresní tlaky, opravovali brzdy, seřizovali geometrii, prováděli montáž a demontáž pneumatik, vyvažovali kola, testovali akumulátor, hledali únik média v klimatizační soustavě.

Vítězem se stal Matěj Řípa, který získal 287 bodů (z 320 možných), druhý skončil Michal Berdych s 275 body (oba SPŠ dopravní Plzeň). Třetí místo obsadil Stanislav Brož (SŠ Rokycany) se ziskem 164 bodů.

Plzeňský kraj i školu budou ve dnech 18. až 20. dubna 2017 reprezentovat na celostátním kole v Mladé Boleslavi první dva. Blahopřejeme k postupu, děkujeme žákům za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole.