Cestáři Plzeňského kraje uspěli na republikové soutěži

obrazek
04. října 2021 11:34, Bc. Eva Mertlová

Po krajských kolech cestářského rodea v jednotlivých krajích ČR se ve dnech 30. září - 1. října 2021 sešlo  v Jihlavě celkem 15 nejúspěšnějších řidičů krajských správ silnic, aby ve 4. ročníku Mistrovství republiky v cestářském rodeu poměřili na speciální trati své síly. Plzeňský kraj a jeho organizaci Správa a údržba silnic Plzeňského kraje zastupovali dva řidiči, a to Václav Kopta a František Řepík. Oba řidiči údržbových vozidel krajské správy silnic se umístili mezi pěticí nejlepších. Po dvou kolech jízdy, která prokázala jejich um, se Václav Kopta umístil na bronzové pozici a František Řepík se pak druhým kolem propadl na pátou pozici. Oba borci profesionálně zvládli projet trať mezi patníky, zacouvat do vytyčené garáže, posunout z místa na místo břemeno v podobě sudů a to vše na výborný čas.

"Jsme velmi rádi, že naši řidiči prokázali svou profesionalitu právě mezi těmi nejlepšími z celé republiky. Práce cestářů si zaslouží pozornost a věříme, že touto cestou dokážeme veřejnosti svou práci představit," říká provozní ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Radek Šíma.

V Plzeňském kraji se v září příštího roku uskuteční krajské kolo cestářského rodea v prostorách střelnice v Plzni-Lobzích. Pokud bude příznivá epidemická situace, bude se moci s prací cestářů a složek IZS seznámit také veřejnost.


Galerie