Budova strojnické průmyslovky v Plzni prochází rekonstrukcí

05. ledna 2022 12:01, aktualizováno 15:25, Bc. Patrik Pátek

Rozsáhlá rekonstrukce v současné době probíhá na Střední průmyslové škole strojnické a SOŠ profesora Švejcara v Plzni. Zřizovatelem školy je Plzeňský kraj, který se na renovaci rozlehlé budovy podílí částkou 134 mil. Kč. Školu u příležitosti probíhající rekonstrukce navštívila náměstkyně hejtmanky Radka Trylčová.

Rekonstrukce školy probíhá na základě veřejné zakázky a je spolufinancována z Operačního programu životního prostředí - Energetické úspory. Celková částka rekonstrukce, jejíž součástí byla výměna střešní krytiny a oken, zateplení objektu, instalace inteligentních termostatických hlavic na topná tělesa a osazení rekuperačních jednotek ve třídách, činí 162 mil. Kč, z toho bude poskytnuto 28 mil. Kč z dotace EU. Rekonstrukce byla zahájena v dubnu 2020 a předpokládané ukončení je v jarních měsících letošního roku.

Náměstkyně hejtmanky Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Radka Trylčová u příležitosti své návštěvy uvedla: „Střední škola strojnická je důležitým činitelem v oblasti technického vzdělávání, na který je v poslední době kladen značný důraz. Absolventi s dokončeným vzděláním v technické oblasti jsou na trhu dobře uplatnitelní. Setkala jsem se rovněž s vedením školy a diskutovala o dalších potřebách této velké vzdělávací instituce, kterou navštěvuje okolo tisíce studentů.“

Mgr. Martina Kurfirstová