Atletický úspěch dostala ředitelka gymnázia k narozeninám

obrazek
24. ledna 2022 18:21, Bc. Patrik Pátek

Atleti Sportovního gymnázia v Plzni dokázali, že jejich gymnázium patří k republikové špičce. Ze Středoškolského poháru sportovních gymnázií, které proběhlo v ostravské hale, si tým plzeňských děvčat přivezl zlato, chlapecký k němu přidal překvapivé stříbro. Úspěšné tažení mladých sportovců se navíc povedlo dovršit přesně v den životního jubilea ředitelky plzeňského gymnázia Mileny Majerové.

„Mám z toho obrovskou radost. Když si vezmu, co všechno předcházelo samotné účasti, že to byl trochu risk spojený s obavami, aby se všichni vrátili zdraví, pak je to pro nás velké zadostiučinění. Těsně před odjezdem jsem proto říkala, ať se nevrací bez medailí. No a oni mi je k narozeninám opravdu přivezli. Tím se celá ta radost násobí,“ byla z výkonu svých studentů nadšená Milena Majerová, ředitelka Sportovního gymnázia Plzeň.

Mladí sportovci plzeňského gymnázia dostali možnost poměřit své síly s týmy dívek a chlapců ostatních sportovních gymnázií z celé České republiky opět po roční pauze. Hostitelem mýtinku byla v rámci Středoškolského atletického poháru ve středu 19. 1. 2022 ostravská sportovní hala. Účast na této tradiční akci přitom byla dlouho s velikým otazníkem. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda se kvůli epidemiologickým opatřením budou moci plzeňští atleti zúčastnit. „Tým našich děvčat celou soutěží procházel poměrně suverénně a dokráčel si v konkurenci 11 týmů pro prvenství, kterým potvrdil již pětiletou nadvládu v této soutěži,“ poznamenala hrdě Majerová, když přiznala, že od chlapeckého týmu se medailová pozice tolik nečekala. „Díky týmovému duchu, řadě výborných výkonů a osobních rekordů jsme nakonec překvapili sebe i naše trenéry. Do posledních chvil jsme bojovali o vítězství s gymnazisty z Brna a do Plzně si nakonec odvezli pohár za stříbrnou pozici,“ poznamenal Jan Škarban z 2. A Sportovního gymnázia Plzeň.

Studenti plzeňského sportovního gymnázia mítink v ostravské hale zakončili chvilkami euforie, oslavami a společným focením. To ale pokračovalo i po návratu, kdy jim k úspěchům poblahopřála i náměstkyně hejtmanky Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Radka Trylčová a vedoucí odboru školství, mládeže a sportu KÚPK Jaroslava Havlíčková. „Z mého pohledu žáci nemohli takový školní úspěch naplánovat lépe, než na kulaté narozeniny své paní ředitelky. Upřímná gratulace proto patří jak studentům za výbornou reprezentaci školy, tak zejména paní Majerové, za její skvělé vedení. Všem moc přeji, aby taková harmonie na škole i nadále pokračovala,“ dodala Radka Trylčová


Konečné pořadí ženy:
1. Sportovní gymnázium Plzeň
2. Sportovní gymnázium D. a E. Zátopkových Ostrava
3. Sportovní gymnázium Kladno
4. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno
5. Sportovní gymnázium Pardubice
6. Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
7. Gymnázium Přípotoční Praha
8. Gymnázium a SOŠ Jilemnice
9. Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě
10. Podkrušnohorské gymnázium Most
11. Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín
12. Gymnázium Jihlava

Konečné pořadí muži:
1. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno
2. Sportovní gymnázium Plzeň
3. Sportovní gymnázium D. a E. Zátopkových Ostrava
4. Sportovní gymnázium Kladno
5. Sportovní gymnázium Pardubice
6. Gymnázium Přípotoční Praha
7. Gymnázium a SOŠ Jilemnice
8. Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě
9. Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín
10. Gymnázium Jihlava
11. Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
12.-13. Podkrušnohorské gymnázium Most
12.-13. Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál
 


Galerie