3. ročník Mistrovství ČR v Cestářském rodeu 2020 zrušen

14. srpna 2020 09:54, Bc. Eva Mertlová

Vzhledem k nestálé situaci v souvislosti s koronavirovou epidemií a s ohledem na náročnost dodržení epidemiologických nařízení je akce zrušena. V příštím roce s dalším ročníkem Cestářského rodea mohou její příznivci počítat.

Přibližně před rokem se v Plzni uskutečnilo "1. cestářské rodeo Plzeňského kraje". Do finále se tehdy dostalo celkem 10 borců, všichni z Plzeňského kraje. Vítězem se nakonec stal Roman Melka, druhý dojel Josef Kořínek a třetí místo obsadil František Řepík ml.

3. ročník Mistrovství České republiky v Cestářském rodeu 2020 byl naplánován na sobotu 5. září 2020.

Akci pořádá Správa a údržba silnic Plzeňského kraje (SÚS PK) pod záštitou náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje Marcely Krejsové a České silniční společnosti v areálu Armádní sportovní střelnice v Plzni-Lobzích. Vstup je zdarma.

V programu celého dne najdete:

• soutěžní jízdy zručnosti s posypovými vozy, které se uskuteční v rámci 3. ročníku Mistrovství České republiky v Cestářském rodeu 2020
• Roadfest, tj. prezentaci významných firem zabývajících se dopravními stavbami v ČR (trenažery stavební techniky, virtuální realita...)

Další bohatý doprovodný program:

• statická a dynamická prezentace složek integrovaného záchranného systému – Hasičský záchranný sbor PK, Zdravotnická záchranná služba PK či Policie ČR včetně dalších složek, jako je Armáda ČR, Letecká záchranná služba, Celní správa ČR, Vězeňská služba ČR, Městská policie Plzeň a BESIP – simulátor přetočení, kontrola zraku (praktická zdravověda pro děti a dospělé Edukuj)
• statická a dynamická ukázka kolové vojenské techniky z období mobilizace (Muzeum na demarkační linii Rokycany)
• výstava techniky SÚS PK
• výstava osobních a dodávkových vozidel, komunální a stavební techniky
• slavnostní předání 6 nových nákladních automobilů organizaci SÚS PK
• symbolické předání klíče od nákladního automobilu z programu „Tatra do škol“
• program pro děti – skákací hrad, sumo koule, zmenšená závodní dráha (šlapací autíčka), cestářské puzzle, malování na obličej, házení kroužků, výroba předmětů z modelíny, projekt prevence úrazů dětí v silničním provozu Rozhlédni se, tematické interaktivní hry/workshop, soutěž Poznej nářadí, poznej profesi, kirigami, mechanické dřevěné stavební stroje, trenažer nebo fotokoutek

Na závěr programu vystoupí kapela CI5.