3. aktualizace Regionální inovační strategie Plzeňského kraje (RIS3 strategie)

09. ledna 2023 15:58, Bc. Petra Hessová

Zastupitelstvo Plzeňského kraje schválilo (na svém jednání 19. prosince 2022) 3. aktualizaci Regionální inovační strategie Plzeňského kraje (RIS3 strategie).

Vize výzkumu, vývoje a inovací v Plzeňském kraji do roku 2035:

Kvalitní vzdělávání, špičkový výzkum a využívání aktuálních technologických trendů spolu s důvěrou a komunikací mezi aktéry VaVaI vytváří příznivé prostředí pro ekonomický rozvoj regionu.

Regionální inovační strategie Plzeňského kraje 2023 - 2025 (dále jen RIS 3 strategie) je strategický dokument Plzeňského kraje, jehož cílem je posílit na regionální úrovni význam výzkumu, vývoje a inovací pro ekonomickou konkurenceschopnost a zajistit efektivnější využívání veřejných zdrojů. Na hlavní cíl RIS 3 strategie pak navazuje soustava strategických cílů, které jsou zformulovány por 5 tzv. KLÍČOVÝCH OBLASTÍ ZMĚN:

• Lidé pro výzkum, vývoj a inovace
• Prostředí pro výzkum, vývoj a inovace
• Kapacity výzkumu a vývoje
• Inovace
• Marketing výzkumu, vývoje a inovací

Tato, v pořadí již třetí, aktualizace z roku 2022 se soustředila na zhodnocení vlivů globálních megatrendů na Plzeňský kraj s cílem identifikovat příležitosti, ale i rizika pro rozvoj kraje. V rámci aktualizace se podařilo prohloubit znalosti o hlavních inovačních a výzkumných tématech, ve kterých má region ambici prosadit se na republikové nebo evropské úrovni.
Více informací o podpoře výzkumu, vývoje a inovací v Plzeňském kraji najdete na našich webových stránkách www.inovujtevpk.cz, či na našem facebooku.