20. jednání Regionální stálé konference Plzeňského kraje

01. prosince 2023 20:57, Ing. Petra Ježková

Hlavním tématem 20. jednání Regionální stálé konference Plzeňského kraje byla problematika hospodářsky a sociálně ohrožených území a možnosti jejich rozvoje. Ředitel Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje, p. Uhlík, seznámil přítomné se zpracovanými rozvojovými studiemi pro všechna 3 území, vymezená v Plzeňském kraji. Speciální pozornost přitom věnoval především oblasti cestovního ruchu. S informacemi o možnostech podpory těchto území z národních zdrojů a Národního plánu obnovy se následně připojila pí Barcalová z Ministerstva pro místní rozvoj.

Další informace připojil náměstek ministra pro místní rozvoj ČR PhDr. Jan Fluxa, který přítomné seznámil s prioritami Ministerstva pro místní rozvoj ČR v oblasti cestovního ruchu pro roky 2024-5.

Členové RSK PK se však věnovali i běžné agendě, a tak projednali a následně také schválili aktualizaci dvou oblastí Regionálního akčního plánu - Silnice II. třídy a  Vzdělávání - Souhrnný rámec pro investice pro Speciální školy. Veškeré materiály z jednání jsou k dispozici k náhledu v příloze článku, stejně jako prezentace z jednání.

Jednání bylo realizováno v rámci projektu "Technická pomoc - Zajištění fungování Regionální stálé konference pro území Plzeňského kraje IV".