2. jednání Bezpečnostní rady Plzeňského kraje

15. června 2021 14:55, Mgr. René Zeithaml

V úterý 15. června 2021 se na krajském úřadě uskutečnilo 2. jednání Bezpečnostní rady Plzeňského kraje za účasti hejtmanky Ilony Mauritzové a jejího náměstka Josefa Bernarda.

V úvodu jednání informoval o plnění usnesení bezpečnostní rady kraje vedoucí odboru krizového řízení Radek Svoboda, který následně předložil k projednání a posouzení závěrečnou zprávu o hodnocení krizové situace – nouzového stavu od 5. října 2020 do 11. dubna 2021 z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území ČR. Zprávu doplnil ředitel Krajské hygienické stanice PK Michal Bartoš.

Ředitel Krajského ředitelství policie PK Jaroslav Vild shrnul situaci v oblasti veřejného pořádku a bezpečnosti v Plzeňském kraji, o situaci v oblasti tranzitní nelegální migrace a o vývoji dopravní nehodovosti se smrtelnými následky.

Informace o stavu připravenosti Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje jako složky integrovaného záchranného systému a informace z oblasti požární ochrany v roce 2020 podal náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru PK Martin Toman, informace o stavu připravenosti Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje jako složky integrovaného záchranného systému podal ředitel Krajského ředitelství policie PK Jaroslav Vild, informace o stavu připravenosti Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje jako složky integrovaného záchranného systému a se Statistikou činnosti Zdravotnické záchranné služby PK za rok 2020 seznámil ředitel Zdravotnické záchranné služby PK Pavel Hrdlička a informace o stavu připravenosti Krajského vojenského velitelství Plzeň k plnění úkolů obrany státu předložil ředitel Krajského vojenského velitelství Plzeň Milan Sklenář.

Projednání závěrů z kontrol prováděných v rámci prověřování krizové připravenosti kraje u obcí s rozšířenou působností, obcí, právnických osob a podnikajících osob v roce 2020 shrnul náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru PK Martin Toman.

V posledním bodě jednání byli přítomní seznámeni s čerpáním přidělených finančních prostředků z rozpočtu Plzeňského kraje na zabezpečení připravenosti kraje a složek integrovaného záchranného systému na krizové situace a jejich řešení na území Plzeňského kraje v roce 2020.

Na závěr jednání paní hejtmanka poděkovala všem za obětavou práci při řešení nouzového stavu a popřála příjemně prožité léto.