V Tatiné platí mimořádná opatření

14. srpna 2020 08:57, Bc. Eva Mertlová

Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje vydala pro obec Tatiná na severním Plzeňsku mimořádná opatření v souvislosti s rozšířením nákazy COVID-19, která platí od 14. srpna 2020 00:00 hodin. Obyvatelé obce musí mimo bydliště na území obce používat ochranu nosu a úst mají omezit kontakt mezi jinými osobami. Dále je omezen provoz obecního úřadu, jsou uzavřené provozovny stravovacích služeb a zakázány kulturní akce. Podrobné informace o mimořádném opatření najdete v příloze ZDE.

V souvislosti se zavedením mimořádného opatření nabídl Plzeňský kraj obci pomoc při zdolávání nákazy. Kraj nabídl poskytnutí 250 l desinfekce pro občany, vytištěné letáky, upozorňující občany „Jak předejít nákaze“ a ve spolupráci s HZS PK a JSDHO provedení plošné dezinfekce frekventovaných míst (zastávky, lavičky, místa sběrného odpadu..).