POZVÁNKA na veřejné projednání návrhu strategického dokumentu „Program rozvoje Plzeňského kraje 2022+“

23. ledna 2023 14:43, Bc. Petra Hessová

POZVÁNKA

Plzeňský kraj Vás tímto srdečně zve na veřejné projednání návrhu strategického dokumentu „Program rozvoje Plzeňského kraje 2022+“.
Program rozvoje kraje je střednědobý koncepční rozvojový dokument, jenž se v souladu se zásadami udržitelného rozvoje snaží efektivně řídit procesy plánování územního a sociálně-ekonomického rozvoje Plzeňského kraje. Je zpracováván v souladu s aktualizovanou Metodikou přípravy veřejných strategií, kterou zpracovalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (a která byla vládou ČR schválena 28. 1. 2019).

Projednání se uskuteční dne 2. 2. 2023 od 9. hodin v sále Zastupitelstva PK (místnost č. 174, 1. patro), v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje, Škroupova 18, Plzeň (kapacita sálu omezena počtem 80 osob).

V rámci veřejného projednání návrhu dokumentu „Program rozvoje Plzeňského kraje 2022+“ Vám zástupci společnosti Moore Advisory CZ s.r.o. (zhotovitele dokumentu) představí metodiku zpracování PRPK 2022+, aktuální podobu tohoto dokumentu, seznámí Vás s definovanou vizí Plzeňského kraje, a budete tak mít možnost zúčastnit se diskuse k danému tématu i sdělit nám svůj názor na budoucí směřování regionu.

V příloze tohoto článku naleznete návrh Vize PK, globálního cíle a 6 strategických cílů. Zápis z tohoto veřejného projednání bude případně k dispozici na webu kraje (sekce Regionální rozvoj).

Za Plzeňský kraj kolektiv zpracovatelů PRPK 2022+