Kraj navštívila generální konzulka ČR v Mnichově

16. září 2020 15:22, Mgr. René Zeithaml

Generální konzulka ČR v Mnichově Kristina Larischová společně se svým kolegou Janem Kreuterem navštívila 16. září 2020 Plzeňský kraj. Setkala se zde s náměstkyní vykonávající funkci hejtmana Marcelou Krejsovou, náměstkem hejtmana Ivo Grünerem a několika zaměstnanci krajského úřadu.

Hlavním tématem návštěvy byla spolupráce mezi Bavorskem a Plzeňským krajem a opatřeních zaváděných v důsledku šíření covid-19 na obou stranách hranice. Přítomní se shodli na tom, že opatření musí být systematická, nemohou zcela zamezit kontakt mezi oběma regiony, zastavit ekonomiku ani spolupráci. Důležité je, aby se při veškerých vyhodnocování používala stejná metodika a jednotlivé strany se pravidelně informovaly. Státní správa by měla dávat jasná ochranná doporučení, která by měli lidé v regionech dodržovat a nesnažit se je obcházet.

Závěrečným tématem byly peníze z EU určené na investice. V tomto období jsou pro kraj velice důležité, protože se předpokládá, že ostatní zdroje peněz budou v nižší míře, než v posledních letech.