Konference "Inteligentní specializace regionu 2023"

obrazek
12. října 2023 16:01, Ing. Petra Ježková

3. října 2023 se uskutečnil již 4. ročník konference INTELIGENTNÍ SPECIALIZACE REGIONU, která se již stala pravidelnou stálicí v kalendáři všech, kdo se zajímají o dění a novinky v oblasti vzdělávání, výzkumu, vývoje a inovací v Plzeňském kraji. I letošní ročník byl nabitý informacemi a přivedl do Plzně spoustu zajímavých řečníků. 

Zahájení letošního ročníku konference se ujal náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR  Jaroslav Miller, kterého následně doplnili svými úvodními slovy hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a náměstek primátora města Plzně Aleš Tolar.

Dopolední blok zahájil ekonom a rektor Škoda Auto Vysoké školy Pavel Mertlík přednáškou o Vlivu výzkumu, vývoje a specializace na ekonomiku ČR. Následně o Regionálních inovačních systémech a jejich významu pro konkurenceschopnost promluvil Jiří Blažek, vedoucí katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a celý blok zakončil David Uhlíř z Jihomoravského inovačního centra, který se s přítomnými podělil o zkušenostmi s rozvojem inovačního ekosystému v Jihomoravském kraji. 

Velký ohlas měla panelová diskuse o významu a očekávaných přínosech spolupráce v inovačním ekosystému, do níž se zapojili osobnosti z akademické i komerční sféry: rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Lávička, děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni Jindřich Fínek, předseda Krajské rady pro výzkum, vývoj a inovace Plzeňského kraje a předseda představenstva COMTES FHT a.s. Libor Kraus, majitel skupiny Wikov Martin Wichterle, člen Rady Plzeňského kraje pro oblast ekonomiky Pavel Strolený, a také dopolední přednášející Pavel Mertlík, David Uhlíř a krajský RIS 3 manažer Milan Edl.

Podrobnou reportáž z konference najdete na našem inovačním webu a rozhodně stojí za přečtení. Podívejte se také na náš facebook a LinkedIn, kde najdete spoustu dalších zajímavých informací.

Prezentace řečníků z dopolední části konference jsou pro vás připraveny ke stažení v příloze tohoto článku. Upozorňujeme však, že jejich využití je striktně omezeno pouze pro studijní účely a využití jakékoliv jejich části pro další prezentování je zakázáno!

Konferenci zrealizoval Plzeňský kraj ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje, o.p.s. v rámci projektu Smart Akcelerátor Plzeňského kraje III.Galerie

Konference ISR 2023
Zahájení konference
Dopolední blok
Dopolední blok
Dopolední blok
Konference ISR 2023
Panelová diskuse
Panelová diskuse
Panelová diskuse
Konference ISR 2023
Konference ISR 2023
Konference ISR 2023
Konference ISR 2023
Konference ISR 2023
Doprovodná výstava
Odpolední workshop
Odpolední workshop
Odpolední workshop
Odpolední workshop
Odpolední workshop

Soubory ke stažení