Informace poskytnuté dle InfZ - odměny hejtmana, náměstků a vybraných zaměstnanců KÚPK

26. února 2021 10:43, Mgr. Jana Fikarová

Dne 10. února 2021 byla KÚPK doručena žádost o informace, ve znění:

Můžete mi poskytnout informace o odměnách pro vedoucí pracovníky vašeho úřadu, konkrétně
hejtmana, náměstků, ředitele Krajského úřadu a vedoucího odboru kanceláře ředitele za I.
pololetí roku 2020?
hejtmana, náměstků, ředitele Krajského úřadu a vedoucího odboru kanceláře ředitele za za II.
pololetí roku 2020?
V obou případech prosím o jmenovité seznamy: Komu, za co a kdy byla odměna vyplacena?
Kdo o vyplacení odměn rozhodl?

Dne 25. února 2021 byla informace vyřízena částečným odmítnutím, a to v rozsahu informací požadovaných o řediteli KÚPK a o vedoucí odboru kanceláře ředitele, a částečným poskytnutím informací týkajících se hejtmana, resp. hejtmanky a příslušných náměstků, ve znění:

Vzhledem k tomu, že požadujete informaci o tom „za co a kdy byla odměna
vyplacena“, je zřejmé, že se Vaše žádost týká informací o poskytnutých odměnách,
které byly v daném období vyplaceny nad rámec platu.

Pokud se jedná o hejtmanku Plzeňského kraje a příslušné náměstky, pak tito pobírají
za výkon své funkce odměnu, která nahrazuje plat (nese pouze jiný název) a jež je
obecně stanovena nařízením vlády č. 318/2017 Sb. Mimořádné odměny náměstkům
ani hejtmanovi nejsou vypláceny.