Humanitární dávka

obrazek
24. března 2022 08:45, aktualizováno 10:37, Mgr. René Zeithaml

Humanitární dávka je určená občanům Ukrajiny, kteří přišli do České republiky z důvodu válečného konfliktu.
Гуманітарна допомога призначена громадянам України, які прибули до Чехії через війну.

 • Cizinci s dočasnou ochranou mohou čerpat finanční příspěvek ve výši 5 000 Kč měsíčně, který má pomoci s úhradou základních životních potřeb.
  Іноземці з тимчасовою візою можуть отримати фінансову допомогу 5 000 крон на місяць на потреби першої необхідності.
 • První dávka bude poskytnuta všem, kteří získali speciální vízum za účelem strpění.
  Першу виплату отримають усі, хто отримав статус біженця.
 • Nejrychlejší výplatu umožní účet vedený v české bance
  Найшвидше виплата буде здійснена при відкритому рахунку в банку Чехії.
 • Distribuci dávek zajišťuje Úřad práce ČR. Veškeré podrobnosti jsou v češtině i ukrajinštině zde: https://bit.ly/pomoc-ua 
  Розподіл пільг здійснює Бюро праці Чеської Республіки. Вся детальна інформація доступна на сайті чеською та українською мовами https://bit.ly/pomoc-ua
 • Je důležité si vyřídit pobytové oprávnění na Odboru azylové a migrační politiky (OAMP). Pobytové oprávnění bude možné získat i ve zřízených krajských centrech.
  Є важливим отримати дозвіл на проживання в Департаменті політики притулку та міграційної політики (OAMP). Дозвіл на проживання також можна отримати у визначених обласних центрах.
 • Pokud chcete v České republice začít pracovat a nevíte, kde hledat vhodné zaměstnání, můžete se obrátit na Úřad práce ČR, který Vám se zprostředkováním zaměstnání pomůže.
  Якщо ви хочете почати працювати в ЧР і не знаєте, де шукати підходящу роботу, ви можете звернутися до Управління зайнятості ЧР, яке допоможе вам з працевлаштуванням.


Soubory ke stažení