Materiální a dobrovolnická pomoc v asistenčním centru KACPU

obrazek
06. března 2022 08:14, aktualizováno 15:03, Ing. Helena Frintová

Dobrovolnická činnost v KACPU

Máte chuť a čas pomoci přímo v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU)? zaregistrujte se v registru dobrovolníků ZDE. Budete pomáhat připravovat svačiny a teplé nápoje, roznášet deky i připravené jídlo a pití. Ozveme se vám po registraci jakmile to bude možné a zpracujeme vaše možnosti pomoci.

Materiální a Potravinová pomoc

Chcete pomoci darem dek, lůžkovin, kvalitního teplého oblečení, hraček a dalších materiálních věcí? Doneste vaše dary do Cukrovarské ulice v Plzni, u zimního stadionu, kde Diecézní charita Plzeň tuto pomoc shromažďuje. Noste opravdu jen takové věci, které byste sami využili a unosili. Trvanlivé potraviny, dětské výživy atd. shromažďuje Diecézní charita Plzeň v Cukrovarské ulici, odkaz ZDE,  a také Potravinová banka Plzeň, odkaz ZDE.

Co využijí na místě naši dobrovolníci?

Pokud chcete donést na místo čerstvé potraviny okamžité potřeby, které lze ihned lidem čekajícím ve frontě dát, můžete přinést zapečené toasty, energetické tyčinky, palačinky, paštiky a sýry k namazání na pečivo a další podobné potraviny. Nenoste, prosíme, potraviny, které venku rychle chladnou, konzumací nezasytí, naopak ochlazují. 

Pamatujme, že pomoc lidem, kteří přicházejí z Ukrajiny, bude dlouhodobá, proto nezahlcujme KACPU vším, zachovejme pomoc i v horizontu dalších týdnů. Děkujeme, že pomáháte s námi.
Soubory ke stažení