Komisařka Creţu se na Slovensku vyjádřila jednoznačně pro budoucnost Kohezní politiky EU i po roce 2020

19. září 2016 12:12, aktualizováno 11:12, Mgr. Zbyněk Prokop

Ve dnech 15. a 16. 9. 2016 byla eurokomisařka pro regionální politiku Corina Creţu na Slovensku. Na programu bylo setkání s místopředsedou vlády pro investice, Petrem Pellegrini, přičemž oba se pak společně zúčastní konference na téma Kohezní politika. Na akci se začalo oficiálně se mluvit o plánech pro kohezní politiku po roce  2020. Některé návrhy pro tuto politiku byly navozeny ve střednědobém hodnocení a naznačují, jakým výzvám bude tato politika v budoucnu čelit, zejména jde o dopady tzv. Brexitu, snaha o zjednodušené administrace či užší propojení s ostatními nástroji EU, zejména tzv. Junckerova investičního balíčku; v neposlední řadě jde i o téma podpory integrace migrantů.

Z dalších významných hostů se akce zúčastnila i předsedkyně Výboru evropského parlamentu pro regionální rozvoj (REGI) Iskra Mihaylova a z České republiky Petr Osvald, člen zastupitelstva města Plzně, který v Bratislavě zastupoval Výbor regionů EU.

Záznam z tiskové konference můžete shlédnout zde.