Aktuality z Bruselu

Komisařka Creţu se na Slovensku vyjádřila jednoznačně pro budoucnost Kohezní politiky EU i po roce 2020

Ve dnech 15. a 16. 9. 2016 byla eurokomisařka pro regionální politiku Corina Creţu na Slovensku. Na programu bylo setkání s místopředsedou vlády pro investice, Petrem Pellegrini, přičemž oba se pak společně zúčastní konference na téma Kohezní politika. Na akci se začalo oficiálně se mluvit o plánech pro kohezní politiku po roce 2020. Některé návrhy pro tuto politiku byly navozeny ve střednědobém hodnocení a naznačují, jakým výzvám bude tato politika v budoucnu čelit, zejména jde o dopady tzv. Brexitu, snaha o zjednodušené administrace či užší propojení s ostatními nástroji EU, zejména tzv. Junckerova investičního balíčku; v neposlední řadě jde i o téma podpory integrace migrantů.

Zapojte se do fotografické soutěže Evropa a vyhrajte výlet do Bruselu!

Zapojte se do fotografické soutěže Evropa a vyhrajte výlet do Bruselu. Uzávěrka je 28. srpna 2016.

Úspěšná prezentace České republiky na akci "28 na talíři" i s pomocí našeho piva

Ve středu 22. června 2016 uspořádala radnice bruselské městské části Ixelles ve spolupráci s Evropským parlamentem gastronomickou procházku po zemích EU.

Evropská komisařka pro regionální politiku Corina Cretu - formování budoucnosti strukturálních fondů začíná

Komisařka pro regionální politiku, Corina Creţu, vystoupila na 55. kongresu Evropské asociace regionálních věd, který se konal v Lisabonu, v Portugalsku, kde zmínila hlavní cíle jejího mandátu a poté pokračovala v reflexi týkající se budoucnosti kohezní politiky, její řeč končila položením 10 otázek do debaty. Tyto otázky jsou významné především proto, že odpovědi na ně se stanou základem pro formování Kohezní politiky EU po roce 2020.

Lucemburský premiér a předseda Výboru regionů jednají o podpoře regionů a měst, v souvislosti s uprchlickou krizí

V úterý 8. 9. 2015 se v Lucemburku setkal předseda Výboru regionů, Markk Markula, s lucemburským předsedou vlády Xavierem Bettelem, aby projednali aktuální problém týkající se migrace, kterému čelí současná Evropa. Setkání skončilo vzájemnou dohodou, která vyzývá k přechodu ke konkrétním činům, a chce vyjednat podporu pro regiony a obce, které jsou nejvíce zasaženi přílivem uprchlíků.