Katedra geografie FEK ZČU v Plzni pracuje na vydání německé monografie "Euroregion Böhmerwald/Bayerischer Wald-Unterer Inn/Mühlviertel"

30. června 2014 14:38, aktualizováno 13:38,

Během první poloviny roku 2014 byla na Katedře geografie Fakulty ekonomické ZČU v Plzni připravena německá verze monografie "Euroregion Šumava" (německý název: Euroregion Böhmerwald/Bayerischer Wald-Unterer Inn/Mühlviertel).

Tato monografie byla přeložena díky projektu č. 12/18 "Euroregion Šumava - Historie a současnost" v rámci Dispozičního fondu Šumava Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007-2013, za což autorský tým velice děkuje.

V druhé polovině roku 2014 bude tato německá monografie vydána v tištěné podobě a bude sloužit k šíření povědomí o Euroregionu Šumava na německé a rakouské straně prostřednictvím projektového partnera EUREGIO Bayerischer Wald - Böhmerwald - Unterer Inn.

Do pracovní verze této monografie je možno nahlédnout v příloze tohoto článku.