Hejtman uctil památku válečných veteránů

11. listopadu 2015 16:29, aktualizováno 15:29, Bc. Eva Mertlová

Památku válečných veteránů i obětí světových válek uctil hejtman Václav Šlajs položením věnce k památníku na náměstí Milady Horákové v Plzni. Právě 11.11. si každoročně připomínáme den věnovaný památce válečných veteránů a také okamžik ukončení první světové války. Symbolem tohoto dne se stal květ vlčího máku. Tradičně se v tento den koná shromáždění u pomníku v parku na Homolce v Plzni na Slovanech.

"Historii lidstva provází od nepaměti válečné konflikty a z toho bychom se měli poučit. Zároveň si musíme připomínat hrůzy válek i uctít památku obětí, které tyto konflikty přinesly. Chtěl bych připomenout ty, kteří za mír položili život, ale i ty, kteří v současné době střeží mír," uvedl ve svém proslovu hejtman Václav Šlajs.

V rámci slavnostního shromáždění u pomníku byly také předány pamětní medaile a pamětní mince České obce legionářské.