Hejtman se setkal se seniory na severním Plzeňsku, navštívil dílny školy v Kralovicích

08. března 2016 17:57, aktualizováno 16:57, Bc. Eva Mertlová

Dva domovy pro seniory zřizované Plzeňským krajem a také Střední školu Kralovice navštívil v úterý 8. března 2016 hejtman Václav Šlajs za doprovodu radního pro oblast sociálních věcí Zdeňka Honze. První návštěva se uskutečnila v Domově pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza, kde se hejtman i radní setkali nejprve s klienty domova, kteří se si pro oba zástupce kraje připravili i pár otázek. Ty směřovaly především na financování sociálních zařízení a péči o nemocné a seniory. Z řad klientů - seniorů zazněla také chvála na personál domova v Horní Bříze. Po debatě následovala prohlídka nově zrekonstruovaných pokojů s koupelnami a také krátké setkání se zaměstnanci domova.

Fotogalerie

Dalším bodem programu bylo setkání se studenty a zaměstnanci Střední školy Kralovice, která se může pochlubit kvalitním vybavením dílen. Kromě návštěvy právě zmíněných dílen, kde se setkal hejtman se žáky na praxi, proběhla také debata s pedagogy ve škole. Hlavním tématem bylo financování školství a také doprava na severním Plzeňsku, které se potýká s úbytkem žáků. Následně vedla cesta hejtmana do Domova sociální péče Kralovice, kde nechybělo setkání s klienty a také debata s nimi, rovněž zaměstnanci domova mohli s hejtmanem i radním Honzem pohovořit o tom, co je zajímá a trápí.