Hejtman poděkoval starostům za jejich dlouhodobou práci pro rozvoj obce

21. září 2016 14:23, aktualizováno 13:23, Bc. Eva Mertlová

Za vynikající dlouhodobou práci pro rozvoj obce dnes na krajském úřadě poděkovali vybraným starostům hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a jeho náměstek Ivo Grüner. Ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a drobný dar si převzalo celkem 17 starostů obcí Plzeňského kraje.

"Práce starostů obcí je velmi náročná, nedoceněná a většina občanů netuší, co taková funkce obnáší. Plzeňský kraj je krajem venkovským a právě starostové menších obcí jsou ti, kteří pociťují vylidňování venkova v první linii. Proto jsme se rozhodli alespoň touto cestou symbolicky podpořit jejich práci," uvedl hejtman Václav Šlajs s tím, že v letošním roce Plzeňsky kraj podpořil rozvoj venkova rekordní částkou 100 milionů korun.

V rámci slavnostního setkání proběhla také debata starostů se zástupci Plzeňského kraje, která se točila především kolem stavu silnic v kraji, dopravní obslužnosti, obsazenosti základních škol v menších obcích nebo nedostatku praktických a zubních lékařů mimo velká města.

Ocenění starostové obcí v Plzeňském kraji

Jiří Červenka – starosta Blížejova

Ing. Libor Picka – starosta Bělé nad Radbuzou