Dopravní trialog spojil pohraniční regiony

12. března 2015 11:27, aktualizováno 10:27, Bc. Eva Mertlová

V německém Furth im Waldu se ve středu 11. března 2015 sešli zástupci pohraničních regionů společenství Evropský region Dunaj - Vltava. Debatním tématem setkání byla doprava. Plzeňský kraj zastupoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Bauer a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Vejprava.

Dopravní trialog se uskutečnil za účasti významných politiků všech dotčených regionů. Hovořila např. parlamentární státní tajemnice na spolkovém ministerstvu dopravy Dorothee Bär, jako zástupce ministra dopravy ČR se zúčastnil Tomáš Čoček a představil se také manažer znalostní platformy Mobilita, dostupnost a doprava Ivan Študlar.

"Vnímám jako zásadní věc to, že mezi zúčastněnými stranami došlo ke shodě a díky projektu dojde k zamezení vylidňování příhraničních regionů. Věřím, že sem přilákáme některé firmy, jež pak dají práci místním lidem a popřípadě právě do příhraničí přilákají další obyvatele," zhodnotil náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Jaroslav Bauer setkání zástupců společenství Evropský region Dunaj - Vltava.

Dopravní projekty Evropského regionu Dunaj - Vltava pro Plzeňský kraj

Modernizace železniční trati Plzeň - Česká Kubice - státní hranice s Německem (Horním Falckem)

Modernizace železniční trati Klatovy - Železná Ruda (ve směru na státní hranici s Německem - Dolním Bavorskem)

Výstavba přeložky Klatov silnice I/27, 1. stavba (ve směru na státní hranici s Německem - Dolním Bavorskem)