Broumova až na státní hranici se svezeme po opravené silnici

22. září 2016 13:40, aktualizováno 12:40, Mgr. René Zeithaml

Před bývalou Rotou u Broumova byly 22. září 2016 slavnostně otevřena rekonstruovaná silnice II/201 z Broumova až ke státní hranici ČR s Bavorskem.

Opravený povrch silnice II/201 od konce obce Broumov až na státní hranici České republiky je dlouhý 3.230 m. Původní asfaltobetonový povrch z roku 1984 byl již značně vyžilý, opotřebovaný a vykazoval velké množství poruch, které už nebylo možno opravit běžnou údržbou.

Oprava silnice byla řešena odfrézováním staré obrusné vrstvy a srovnáním profilu silnice s následnou pokládkou nové ložné a obrusné vrstvy. Po odfrézování starého povrchu byly ještě provedeny lokální sanace rozpadlých míst vozovky a pročištěny přilehlé silniční příkopy včetně zhotovení a dosypání krajnic. Celý úsek má nové vodorovné dopravní značení taženým plastem.

Zvolený technologický způsob opravy silnice dle projektové dokumentace a její velmi dobrá kvalita provedení zajišťuje dlouhodobou životnost bez poruch," zhodnotil opravuž náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Bauer.

Silnice byla opravována za částečné uzavírky s problémy způsobenými nekázní a bezohledností přepravců dlouhého dřeva, kteří ve velkém počtu denně projížděli opravovaným úsekem silnice.

Stavební práce byly zahájeny 30. 6. 2016 a dokončeny 31. 8. 2016 v souladu se schváleným harmonogramem prací dle SOD a rozhodnutím úřadu.

Technické údaje a spotřeba materiálu:

Název stavby:
„II/201 Zadní Chodov – státní hranice ČR“
Celková délka opravy
3.230 m
Průměrná šířka
6 m
Pročištěné silniční příkopy v délce
6.459 m
Plocha obrusné vrstvy ACO 11+ modifikované,  tl. 50 mm
21.174 m2
Plocha ložné vrstvy ACL 16+ modifikované, tl. 50 mm